ECTOVIT® zawiera sześć grzybów ektomikoryzowych, które zadomawiają się na korzeniach roślin i sprawiają, że powierzchnia chłonna korzeni zwiększa się wielokrotnie.
Grzyby dostarczają roślinie niezbędnych składników mineralnych, ale też hormony wzrostu.
Roślina również dostarcza grzybom pokarm - glukozę otrzymaną w procesie fotosyntezy.
Jakie efekty przynosi stosowanie mikoryzy ECTOVIT®?
Drzewa są przede wszystkim lepiej odżywione, mają mniejsze zapotrzebowanie na wodę i nawozy, a mimo to są zdrowsze i silniejsze. ECTOVIT® uodparnia roślinę na stres związany z suszą, zasoleniem, nieodpowiednim pH, występowaniem metali ciężkich w glebie, toksynami, przesadzaniem, ale również zwiększa odporność na patogeny. Drzewa szybciej się asymilują po przesadzaniu.
Jakie rośliny polubią ECTOVIT®?
- sosny, świerki, modrzew, jodły
- dęby, brzozy, buki,
- kasztany, graby, daglezje,
- olchy, topole, wierzby*
- leszczyny, lipy.
*te drzewa wymagają dwóch typów mikoryz – konieczne jest tu również zastosowanie SYMBIVIT®
Nie stosujemy ECTOVIT® w przypadku:
- drzew owocowych oraz niektórych ozdobnych iglaków jak tuja - dla tych roślin mamy SYMBIVIT®.
- roślin z rodziny wrzosowatych (rododendrony, wrzosy, borówki, żurawina), gdzie stosujemy RHODOVIT®.
Dawkowanie i sposób użycia
Opakowanie 100 gramów zawiera torebkę suchego nośnika mikoryzy oraz torebkę z izolatami grzybów mikoryzowych w płynie. Obie torebki mieszamy z odpowiednią ilością wody. Otrzymujemy zawiesinę, w której moczymy korzenie roślin przed sadzeniem. Jeśli nasze drzewo jest już w ziemi, to możemy wykopać małe rowki w kierunku systemu korzeniowego rośliny i powoli wlewać do nich zawiesinę. W przypadku większej ilości drzew, można użyć metody szpilowania. Specjalną szpilą należy wstrzyknąć mieszankę w strefę korzeniową.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.