A+ Wysoki kontrast
0

Glon-Effect 24h – koncentrat – środek glonobójczy na zielenice - 250 ml Target

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 89,99 zł 89.99
  ( 1 ml = 0,36 zł )
ilość szt.
Producent: TARGET
Kod produktu: 104910

Opis

Glon-Effect marki Target = preparat glonobójczy

  • w postaci koncentratu do sporządzania emulsji wodnej
  • skutecznie zwalcza glony na różnych powierzchniach: na materiałach budowlanych oraz twardych powierzchniach (porowatych i nieporowatych) terenów zielonych, na dachach każdego rodzaju (z wyjątkiem dachów krytych strzechą).

 

Preparat działa na zielenice (Chlorophyta spp.). Działa kontaktowo, powodując dehydratację organizmów, co prowadzi do ich szybkiego zamierania i zasychania. Już po 2-3 godzinach od zastosowania preparatu można zaobserwować pierwsze efekty działania.

Przed zastosowaniem, produkt należy rozcieńczyć wodą, aby uzyskać zalecane stężenie stosowania. W celu uzyskania roztworu roboczego należy zmieszać 1 część produktu z 28 częściami wody.

 

Sposób użycia

Dawkowanie 1,8 ml nierozcieńczonego produktu Glon-Effect 24H na 1 m2 opryskiwanej powierzchni. 10 ml produktu wystarczy na pokrycie 5,56 m2 powierzchni opryskiwanej.

Zalecane stężenie cieczy użytkowej: 3,6%

Preparat należy stosować w dawce 50 ml gotowego roztworu na metr kwadratowy powierzchni. Można go aplikować za pomocą opryskiwacza o ciśnieniu nie większym niż 3 bary, najlepiej z osłoną natryskową. Ważne jest przestrzeganie dawki produktu na metr kwadratowy, zwłaszcza na powierzchniach pomalowanych, takich jak tynk.

 

Przygotowanie cieczy roboczej:

  • Odmierzyć potrzebną ilość preparatu i wymieszać z odpowiednią ilością wody – 1,8 ml środka na 50 ml wody na 1 m2. Przygotowany roztwór należy jednorazowo zużyć. Mieszać podczas aplikacji.

 

Po aplikacji nie należy czyścić powierzchni, preparat pozostawić na nich przez co najmniej kilka dni. Jeśli suche pozostałości roślin utrzymają się po aplikacji, można je usunąć za pomocą pędzla lub strumienia wody. Po usunięciu zielenic powierzchnie można pomalować.

Podczas aplikacji należy zabezpieczyć podłoże oraz rośliny wokół obszaru zabiegu, aby ograniczyć emisję preparatu do środowiska i uniknąć uszkodzenia roślin niebędących celem zwalczania.

Glon-Effect 24H kontroluje zielenice przez około 6 miesięcy, w zależności od warunków pogodowych. Aplikacje należy powtórzyć po ponownym pojawieniu się zielenic.

Uwaga! Należy unikać przeprowadzania zabiegu przed spodziewanym deszczem lub w temperaturze powietrza poniżej 0°C. Zaleca się stosowanie produktu w temperaturze powyżej 8°C.

Maksymalna liczba aplikacji w ciągu roku: 2.

 

 

Skład

Kwas nonanowy – 500 g/l

 

Wydajność: 1 opakowanie 250 ml wystarcza na ok. 139 m2

Opakowanie: 250 ml

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Nabycie środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin, określone w art.28 (DZ.U.2018, poz. 1310) ustawy o środkach ochrony roślin.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Z naszego bloga
zielonepogotowie.blog
Sposoby na mszyce
Co na ślimaki?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium