A+ Wysoki kontrast
pelargonie na chwasty.jpg
  • promocja
4.37375

Effect24h 680 EC 1000 ml zwalcza chwasty i mech w 24h

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 109,99 zł 125,99 zł 109.99
ilość szt.
Producent: TARGET
Kod produktu: 101244

Opis

Chcecie pozbyć się chwastów wokół drzew i nie tylko, a wszelkie metody zawodzą...

Skąd my to znamy. Zaczynacie brać pod uwagę Roundup - bardzo silny środek chemiczny, który niszczy wszystkie rośliny bez wyjątku, ale jednak wolelibyście coś naturalnego i równie skutecznego.

Oto Effect24H.

Effect24H to środek na chwasty oparty na działaniu substancji pochodzenia roślinnego. A dokładniej - kwasu pelargonowego, który jak łatwo się domyślić pochodzi z olejku eterycznego otrzymywanego z pelargonii.

Roundup natomiast zawiera glifosat, bardzo silny związek chemiczny, który dodatkowo budzi ogromne emocje w świecie naukowym. Jedne badania pokazują, że jest on rakotwórczy, inne temu zaprzeczają. Pewne jest jedynie to, że Roundup jest herbicydem totalnym, niszczy wszystkie rośliny, więc trzeba używać go bardzo ostrożnie, do tego wymaga długiego okresu karencji.

Effect24H natomiast jest herbicydem o działaniu kontaktowym, niszczy chwasty i mech, ale również trawę! Więc trzeba uważać. Stosujmy go śmiało na działkach i w przydomowych uprawach drzew owocowych (do zwalczania chwastów i odrostów) i winorośli (zwalczanie chwastów) oraz do niszczenia mchów przy chodnikach, na schodach, na podjazdach czy ścieżkach przy domu. Kwas pelargonowy niszczy tylko części zielone roślin, więc nie obawiajmy się, że coś stanie się z korą drzew.

Winogrona i jabłka można zrywać i jeść już następnego dnia po wykonaniu oprysku.

Preparat ma formę koncentratu, więc należy go rozpuścić w wodzie i używając opryskiwacza ręcznego spryskać nim zielone części roślin. W ciągu doby zauważymy, że chwasty słabną, żółkną i za chwilę znikają. Dzieje się tak, ponieważ Effect24H atakuje ich błony komórkowe. Pamiętajmy, że chwasty muszą być jeszcze stosunkowo młode, w fazie wzrostu, maksymalnie 15-centymetrowe.

 

Jakich chwastów pozbędziemy się dzięki Effect24H od firmy Target?

Chwasty wrażliwe: chwastnica jasnostronna, gwiazdnica pospolita, mniszek pospolity, szarłat szorstki, tasznik pospolity, komosa biała, przetacznik perski, jasnota purpurowa, jasnota różowa.

Chwaty średnio wrażliwe: starzec zwyczajny.

Chwasty średnio oporne: wiechlina roczna.

 

Sposób użycia

Zacznijmy od sprawdzenia proporcji. Wszystkie informacje znajdują się na opakowaniu. Następnie wstrząśnijmy zawartością opakowania. Odmierzoną ilość środka wlewamy do opryskiwacza napełnionego częściowo wodą. Opróżnione opakowanie przepłukujemy trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlewamy do opryskiwacza, na koniec uzupełniamy wodą do potrzebnej ilości. Dokładnie wszystko mieszamy. W przypadku przerw w opryskiwaniu, przed rozpoczęciem pracy, miksturę w opryskiwaczu dokładnie mieszamy. Kwas pelargonowy ma bowiem oleistą konsystencję, a jak wiadomo…oliwa zawsze sprawiedliwa i na wierzch wypływa. Rośliny pokrywamy herbicydem bardzo dokładnie.

Najważniejsze, to ściśle przestrzegać zalecanych dawek i ilości wody.

 

Środki ostrożności

Effect24H nie zagraża roślinom, które w przyszłości będziemy chcieli posadzić w miejscu zastosowania tego preparatu, gdyż jest całkowicie biodegradalny. 

Zabiegu nie należy wykonywać:

  • gdy rośliny są mokre;
  • w porze deszczowej;
  • przed zbliżającym się deszczem;
  • w okresie dużej wilgotności;
  • podczas wiatru, stwarzającego możliwość znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne;
  • gdy temperatura jest niższa niż 10 stopni Celsjusza.

 

Pierwsza pomoc

W przypadku kontaktu ze skórą: Umyć dużą ilością wody z mydłem.
W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Nabycie środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby:

a)   pełnoletnie

b)   posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art.28

(Dz. U. 2018 poz. 13010 ) ustawa o środkach ochrony roślin.

 

 

Wybrane zastosowanie Szczegółowe informacje
jabłoń

zwalczanie chwastów: 160 ml/100 m2.

Termin zabiegu: Zabiegi wykonywać na chwasty w pełni wigoru, w stadium 4 - 6 liści lub na chwasty w postaci rozety do 4 cm (wysokość nie więcej niż 10 cm). Zabiegi wykonywać na suchą roślinność. Opryskiwać od momentu pojawienia się pąków kwiatowych jabłoni do momentu osiągnięcia przez owoce ok. 70% swej wielkości (BBCH 55-77), podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody.

Liczba zabiegów: 2.

Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 30 dni. Zalecana ilość wody: 2 l/100 m .

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. 

zwalczanie odrostów korzeniowych: 120 ml/100 m2.

Termin zabiegu: Zabieg wykonać na odrosty mające nie więcej niż 15 cm, na niezdrewniałe części roślin. Opryskiwać od momentu pojawienia się pąków kwiatowych jabłoni do momentu osiągnięcia przez owoce ok. 70% swej wielkości (BBCH 55-77), podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody.

Liczba zabiegów: 1.

Zalecana ilość wody: 2 l/100m2.  

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2

śliwa

Zwalczanie odrostów korzeniowych: 120 ml/100 m2. Termin zabiegu: Zabieg wykonać na odrosty mające nie więcej niż 15 cm, na niezdrewniałe części roślin. Opryskiwać od momentu pojawienia się pąków kwiatowych śliwy do momentu osiągnięcia przez owoce ok. 70% swej wielkości (BBCH 55-77), podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody.

Zalecana ilość wody: 2 l/100 m2.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1. 

winorośl

Zwalczanie chwastów: 160 ml/100 m2. Termin zabiegu: Zabiegi wykonywać na chwasty w pełni wigoru, w stadium 4 - 6 liści lub na chwasty w postaci rozety do 4 cm (wysokość nie więcej niż 10 cm). Opryskiwać od momentu pojawienia się kwiatostanów winorośli do początku dojrzewania jagód (BBCH 53-81), podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody.

Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 30 dni.

Zalecana ilość wody: 2 l/100 m2.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

powierzchnie twarde i półprzepuszczalne (utwardzone drogi dojazdowe i ścieżki dla pieszych oraz chodniki, utwardzone place, stałe konstrukcje o twardych lub półprzepuszczalnych powierzchniach)

Zwalczanie mchu: 160 ml/100 m2.

Termin zabiegu: Zabieg wykonywać od wiosny do jesieni, podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody.

Zalecana ilość wody: 5 l/100 m2.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1. 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Z naszego bloga
zielonepogotowie.blog
Kiedy sadzić hortensje
Nawozy jesienne
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium