Prace ogrodowe na jesień
Jesień w ogrodzie to czas przygotowywania roślin, gleby i całej przestrzeni ogrodowej na nadchodzącą zimę. Oto kilka kluczowych prac ogrodowych, które amatorzy powinni wykonać jesienią.
Skuteczność pułapki feromonowej polega na tym, że zwabia swym zapachem dorosłe osobniki ćmy bukszpanowej i nie pozwala się im już wydostać, gdyż w środku znajduje się również woda, w której ćmy się topią.
Ten zapach to feromon, podobnym do tego, jaki wytwarzają samice ćmy, aby zwabić samca.
Ćma bukszpanowa atakuje głównie bukszpany, ale może też inne krzewy liściaste.
W naszych warunkach klimatycznych szkodnik wydaje kilka pokoleń w sezonie, dlatego termin wykładania pułapki obejmuje cały sezon wegetacyjny i trwa od połowy kwietnia do końca października.
Jedna pułapka wystarczy na 300-500 m2.
Wkład nasączony feromonem należy wymieniać co 4-6 tygodni.
Po złożeniu pułapki wlej do jej przeźroczystej części wodę z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do naczyń. Uniemożliwi to owadom wydostawanie się z pułapki. Minimalny zalecany poziom wody: 5-6 cm.
Korek nasączony feromonem umieszczony jest w szczelnie zamkniętej saszetce.
Po otwarciu saszetki staraj się nie dotykać go dłońmi, tylko od razu umieść w koszyczku.
Pułapkę możesz zawiesić lub przymocować za pomocą sznurka do krzewu lub palika wbitego w pobliżu chronionych roślin.
Wodę z owadami wylewa się, gdy w pułapce zrobi się ciasno. Zaleca się monitorowanie i wymianę wody nie rzadziej niż co 5-7 dni.
Okres ważności wkładu to jeden rok. Wkład feromonowy najlepiej przechowywać w lodówce albo zużyć jak najszybciej.
Pułapka wykonana jest z trwałych materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne. Może służyć wiele lat, jednak w celu wydłużenia żywotności zaleca się unikać warunków ekstremalnych, takich jak mróz lub długotrwałe bezpośrednie nasłonecznienie.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Ewelina
Jedyny słuszny sposób na ćmę