Karmniki i pokarm dla ptaków
W naszym sklepie zielonepogotowie.pl znajdziesz całą gamę karmników i odpowiedni dla ptaków pokarm. Pamiętaj, że ptaki nie mogą jeść tego, co ludzie.
Sposób użycia
Aplikację mocznika w celu nawożenia przeprowadzać w sezonie wegetacyjnym – od marca, nie później niż do sierpnia, ze względu na dużą dawkę azotu, która utrudniłaby roślinom przygotowanie do zimy.
Wyjątkiem jest oprysk na parcha, który wykonuje się właśnie jesienią.
Należy odmierzyć potrzebną dawkę i zgodnie z wybranym sposobem aplikacji – albo sporządzić roztwór wodny do oprysku, albo równomiernie rozsypać mocznik w sypkiej postaci po powierzchni gleby i delikatnie przemieszać z wierzchnią warstwą.
Jedna garść to około 50 g nawozu.
Nawożenie doglebowe
Orientacyjne dawki nawozu przy średniej zasobności gleby w składniki pokarmowe:
Nawożenie dolistne: Przygotować 5% roztwór (50 g mocznika na 1 l wody) i wykonać oprysk drzew owocowych podczas małego nasłonecznienia, niższych temperatur i dobrej wilgotności gleby. Najlepiej sprawdzi się pora wieczorna.
Zasilanie trawnika: Wczesną wiosną można zasilić trawnik poprzez oprysk 10% roztworem (100 g mocznika na 1 l wody), w dawce 250 ml roztworu na 1 m2.
Jesienny oprysk na parcha: Przygotować 5% roztwór (50 g mocznika na 1 l wody) i opryskać drzewa, gdy zaczynają opadać liście.
Przyspieszenie kompostowania: Dodanie mocznika do kompostownika przyspiesza proces kompostowania, sprzyjając produkcji biomasy i wspierając rozwój bakterii kompostujących. Mocznik należy rozpuścić uprzednio w wodzie, maksymalnie w stężeniu 10%, po czym polać takim roztworem odpady w kompostowniku.
Opakowanie: 5 kg
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.