Narzędzia do cięcia drzew i krzewów
Wiesz już, że trzeba ciąć i jest to najskuteczniejszy sposób, by mieć zdrowe krzewy i drzewa. Teraz czas dowiedzieć się, czym ciąć.
Poradniki "Hortensje" oraz "Różaneczniki i azalie" 50% taniej przy zakupach za 150 zł
Mieszanka "Delikatnie Świeża"
Skład:
Mieszanka tych kiełków ma delikatny smak.
Kiełki lucerny są źródłem naturalnych fitoestrogenów, poprawiają apetyt.
Soczewica jest bogata w kwas foliowy i dużą ilość witaminy C.
Fasola mung to bogate źródło białka, ma również zdolność do obniżania poziomu złego cholesterolu.
Kiełki rzodkwi działają przeciwzapalnie i zapobiegają ewentualnemu pleśnieniu kiełkowanych nasion.
Aby łatwiej Ci było je uprawiać, polecamy zakup kiełkownicy lub specjalnego pojemnika do uprawy kiełków marki Kiepenkerl, które są dostępne w naszym sklepie.
1 łyżkę stołową nasion rozłóż na tacce do wysiewu. Następnie wlej wodę do dolnej części, tak aby stykała się z tacką. Zwilż rozłożone na siatce nasiona (np. spryskiwaczem ręcznym). Do czasu zbiorów 2-3 razy dziennie przepłukuj pojemnik z nasionami wodą.
Ok. 1-1,5 łyżki nasion umieść równomiernie na tacce kiełkownicy. Przepłukuj wodą 2-3 razy dziennie – nadmiar wody odpłynie dzięki specjalnym otworom, więc nie martw się przelaniem czy pojawieniem się pleśni. Przeźroczyste kiełkownice zapewniają równomierny dostęp do światła na każdym poziomie, a dzięki pokrywce stworzona jest odpowiednia wilgotność i temperatura do wzrostu kiełków.
Jeśli nie posiadasz specjalnego słoika do kiełków z siateczką w pokrywce, wystarczy że zamiast tego umieścisz na górze gazę lub inny siatkowany materiał, który umożliwi odpływ nadmiaru wody i przymocujesz go np. gumką recepturką. Nasiona należy wsypać do słoika, jednak nie więcej niż ¼ jego pojemności, aby kiełki miały miejsce na rozwinięcie się. Nakryj górę przygotowaną siateczką i przepłukuj wodą od 2 do 4 razy dziennie. Najlepiej umieścić słoik pod kątem ok 45° na jakiejś podstawce, aby nadmiar wody mógł spokojnie odpływać.
Kiełki wyhodować można również w doniczce lub na podstawce w podłożu takim jak lignina czy też ziemia ogrodnicza (uniwersalna, jak do kwiatów – ważne by nie zawierała nasion chwastów). Dzięki tej metodzie nie trzeba kiełków płukać parę razy dziennie, a jedynie podlewać lub delikatnie spryskiwać, tak by podłoże było wilgotne, ale nie za mokre.
Na przygotowane podłoże wysiej równomiernie nasiona na kiełki. Do czasu wypuszczenia pierwszych pędów (ok. 1-2 dni), przykryj uprawę, aby zachowała odpowiednią wilgotność.
Niezależnie od wybranej metody należy postawić pojemnik w jasnym miejscu, unikając jednak bezpośredniego nasłonecznienia, aby kiełki nie zapleśniały, ale by miały moc światła do wzrostu. Optymalna temperatura to 18-21°C.
Kiełki gotowe są do zbioru po ok. 2-3 dniach od wysiewu.
Opakowanie: 40 g
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.