A+ Wysoki kontrast
4.35715

Korzonek Z 20 g ukorzeniacz w proszku do roślin zielonych

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 8,99 zł 8.99
ilość szt.
Producent: TARGET
Kod produktu: 101477

Opis

Korzonek Z to ukorzeniacz czyli nawóz, który odżywia i wzmacnia sadzonkę, aby ta się ukorzeniła. Można go używać w momencie sadzenia sadzonek, jak również w trakcie przesadzania roślin.

Kiedy stosujemy?

W lipcu, sierpniu, kwietniu i maju

 

Sposób użycia

  • Ukorzeniane sadzonki zanurzamy w proszku na głębokości ok. 0,5 cm. Gdy miejsce cięcia nie wydziela soku, sadzonki lekko zwilżamy wodą. Następnie umieszczamy sadzonki w podłożu, we wcześniej wykopane dołki, robimy to ostrożnie, aby nie zetrzeć nawozu z sadzonki.
  • Jeśli przesadzamy rośliny. Korzonek Z dodajemy do podłożą – od 2 do 5 gramów nawozu na 5-10 l podłoża. Ziemię z ukorzeniaczem należy dobrze wymieszać. Część ziemi wysypujemy na dno dołka przygotowanego do wsadzenia rośliny. Resztą zasypujemy bryłę korzeniową. Obficie podlewamy wodą.

 

 

Sadzonki zielne pobiera się z wierzchołków pędów jednorocznych rośliny matecznej, gdy są one już prawie w pełni wykształcone i zbliża się moment kiedy zaczną drewnieć. Są one po prostu zielone, stąd nazwa. Tnie się je na równe kawałki i następnie wsadza do odpowiedniego podłoża.

Ukorzeniacz Korzonek Z zawiera podstawowe mikroskładniki pokarmowe oraz specyficzną formę cynku, który działa jako aktywator procesów korzenienia. Wzmaga i aktywuje procesy ukorzeniania, wpływa na formowanie oraz strukturę nowych korzeni. Korzonek Z poprawia wchłanianie substancji odżywczych oraz absorbowanie wody. Podnosi odporność sadzonek i roślin na warunki stresowe związane z przesadzaniem. Poprawia właściwości podłoża. Zawiera witaminę C.

 

Jakie rośliny rozmnażamy przez sadzonki zielne?

Drzewa:

brzoza, surmia (katalpa), wiązowiec, perukowiec podolski, miłorząb japoński, ośnieża, mydleniec wiechowaty, ambrowiec amerykański, metasekwoja chińska, wiśnia ozdobna, wiąz,

Krzewy:

Zaślaz, wrzos pospolity, kariopterys (barbula), prusznik, irga (gatunki zrzucające liście), szczodrzeniec, forsycja, fuksja, hortensja, kolkwicja, lantana, nandina, jaśminowiec wonny, pięciornik, kalina (tylko gat. zrzucające liście)

Pnącza:

bluszcz pospolity, hortensja pnąca, glicynia

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Z naszego bloga
zielonepogotowie.blog
Emulpar - naturalnie na szkodniki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium