A+ Wysoki kontrast
0

Klej entomologiczny do zwalczania owadów szkodników latających 1 l - Sumin

Dostępność: brak towaru
Cena: 69,99 zł 69.99
ilość szt.
Producent: Sumin
Kod produktu: 105274

Opis

Klej entomologiczny

 

Do smarowania pni drzew albo robienia własnych pułapek - w domu i na zewnątrz. Zwalcza owady latające i biegające, jest odporny na deszcz i słońce, nie wysycha, zachowuje skuteczność przez długi czas, jest bezbarwny. Szkodliwe owady wędrujące wzdłuż pnia (np. owocówka śliwkóweczka, owocówka jabłkóweczka, kwieciak jabłkowiec, niektóre zwójki i gąsienice motyli minujących liście) będą się przyklejać do kleju. Pnie należy smarować klejem na wysokości 15 cm, pasem o szerokości około 10 cm.

Klej można też stosować w domu albo w innych pomieszczeniach, wystarczy nim pomalować np. plastikową płytkę.

W koronach drzew można też wieszać samodzielnie przygotowane pułapki i tablice lepowe na szkodniki (do odławiania i sygnalizacji obecności szkodników).

 

Dlaczego wybrać klej entomologiczny do ochrony przed szkodnikami?

 1. Klej entomologiczny to produkt wszechstronny, znajdujący zastosowanie zarówno w miejscach chronionych, na tarasach, w ogrodach, jak i w pomieszczeniach, gdzie skutecznie chroni rośliny przed szkodnikami.
 2. bezpieczny i nietoksyczny: Po zastosowaniu kleju, zawarty w nim rozpuszczalnik odparowuje, sprawiając, że produkt staje się całkowicie nietoksyczny.
 3. skuteczna bariera przeciwko szkodnikom: Klej, będący substancją bezbarwną, tworzy nałożoną warstwą barierę, skutecznie uniemożliwiającą szkodnikom, takim jak mrówki czy gąsienice, wspięcie się po pędach roślin. Co istotne, klej działa nieselektywnie, eliminując wszystkie owady.
 4. prosta aplikacja: Sposób użycia kleju jest niezwykle łatwy – wystarczy posmarować odpowiednie powierzchnie, takie jak pnie drzew, łodygi, czy inne nienasiąkliwe materiały, pędzlem. Produkt nadaje się do tworzenia pułapek na owady, które mogą być umieszczane w różnych miejscach, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
 5. odporność na czynniki atmosferyczne: Klej entomologiczny nie wysycha z upływem czasu i utrzymuje swoją skuteczność nawet przy ekspozycji na czynniki atmosferyczne.
 6. wydajność i oszczędność: Możliwość samodzielnego stworzenia pułapek lepowych zapewnia oszczędność pieniędzy, gdyż jest to zdecydowanie tańsza alternatywa gotowych pułapek kupowanych w sklepie. 1 litr kleju wystarcza na pokrycie aż do 2,5 m2 powierzchni.

 

Sposób użycia

Otwórz puszkę, podważając wieczko i aplikuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, w zależności od wybranego zastosowania. Po użyciu, dokładnie zamknij puszkę.

 • pułapki: Aby wykonać pułapki nakładaj klej pędzlem na materiały nienasiąkliwe, takie jak plastikowe płyty, lakierowany papier, arkusze polipropylenowe, plandeki PCV lub PE. Można użyć także gotowych elementów, np. kolorowych kubeczków lub talerzyków plastikowych. Umieszczaj pułapki w miejscach, gdzie przebywają owady, wieszając lub rozstawiając na płaskiej powierzchni, np. na parapetach, uważając by uniknąć przypadkowego przyklejenia pułapki do podłoża, ludzi lub zwierząt.
 • drzewa: Aby zabezpieczyć drzewka przed wchodzącymi na ich pnie szkodnikami posmaruj pień klejem wokół całego obwodu, na wysokości ok. 15 cm od ziemi, tworząc pas o szerokości około 10 cm. Zaleca się również wieszanie samodzielnie przygotowanych pułapek i tablic lepowych w koronach drzew, aby monitorować i odławiać latające formy szkodników.
 • rośliny: Aby zabezpieczyć rośliny, nałóż pas kleju o szerokości 2-4 cm wokół łodygi.

 

Uwaga!

 • nie nakładać na uszkodzoną powierzchnię rośliny.
 • unikać stosowania w temperaturze poniżej 0°C, podczas deszczu lub przy dużej wilgotności powietrza.
 • w przypadku całkowitego zmycia kleju, powtórz zabieg.

 

Wydajność: 1 litr kleju pozwala na pokrycie do 2,5 m2 powierzchni

 

Opakowanie: 1 litrZe środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informację zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Nabycie środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin, określone w art.28 (DZ.U.2018, poz. 1310) ustawy o środkach ochrony roślin.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Z naszego bloga
zielonepogotowie.blog
Co na ślimaki?
Begonie - kwiaty do półcienia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium