Prace ogrodowe na jesień
Jesień w ogrodzie to czas przygotowywania roślin, gleby i całej przestrzeni ogrodowej na nadchodzącą zimę. Oto kilka kluczowych prac ogrodowych, które amatorzy powinni wykonać jesienią.
Chipsy z jarmużu to już klasyk - idealne dla dzieci. Ale jarmuż jest również pyszny ugotowany - w zupie!
Jarmuż ma mało wymagań w porównaniu z innymi kapustnymi, a w zamian daje więcej witamin niż jego siostry. Jest najbardziej mrozoodpornym warzywem ze wszystkich.
Jarmuż można siać do gruntu w maju lub w czerwcu, ale najlepiej zrobić najpierw rozsadę - w kwietniu na wczesny zbiór; w maju - na późny zbiór. Po około 7 tygodniach wsadzić do gruntu.
Do robienia rozsad polecamy miniszklarenki, które mają już w zestawie ziemię do siewu. Dobrym rozwiązaniem są też krążki torfowe i doniczki torfowe, które można wsadzać do ziemi bez wyciągania sadzonki. Doniczki rozłożą się i będą dodatkowo świetnym nawozem.
Głębokość siewu: 0,5-1 cm
Kiełkowanie: 5-10 dni w temp. 15-20 oC
Jarmuż należy pikować do większych doniczek. Jedna roślinka na doniczkę.
Do gruntu jarmuż powinien trafić między 20 czerwca a 10 lipca.
Odstęp między roślinami: 40 cm
Odstęp między rzędami: 60 cm
Zawartość opakowania wystarcza do wysiania minimum 30 rośli
Zbiory: do lutego. Jarmuż jest rośliną mrozoodporną! Zimą stanowi nieocenione źródło witamin.
Te nasiona są droższe od powszechnie dostępnych w marketach. Wyróżnia je jakość i siła kiełkowania, ale również pochodzenie. Każde nasionko pochodzi z uprawy certyfikowanej - nie jest zaprawiane i jest wolne od GMO.
Na opakowaniach nie ma podanej gramatury. Są za to informacje o tym:
Wszystkie nasiona są zamykane próżniowo i pozostając w zamkniętym opakowaniu ich siła kiełkowania (90%) nie maleje przez trzy lata od daty produkcji.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.