Narzędzia do cięcia drzew i krzewów
Wiesz już, że trzeba ciąć i jest to najskuteczniejszy sposób, by mieć zdrowe krzewy i drzewa. Teraz czas dowiedzieć się, czym ciąć.
Poradniki "Hortensje" oraz "Różaneczniki i azalie" 50% taniej przy zakupach za 150 zł
Te jednoroczne jaskrawożółte kwiaty mają bardzo długi okres kwitnienia (aż do końca września), z tego powodu tworzy się z nich klomby, sieje się je na rabatach, i tam, gdzie uprawiane są warzywa.
Dlaczego aksamitki uprawia się przy warzywach? Bo eliminują nicienie glebowe. Aksamitka przyciąga swym zapachem nicienie, które podgryzając jej korzenie zatruwają się.
Z tego powodu, warto z aksamitek zrobić przedplon pod truskawki.
Aksamitka hamuje również rozwój chwastów.
Warto je siać w pobliżu innych upraw właśnie po to, by mieć mniej chwastów i żeby odstraszały wszelkiej maści szkodniki.
Aksamitki są jadalne. Można nimi dekorować potrawy, na przykład, sałatki.
Wysokość: 20 cm
rozsada – marzec/kwiecień, sadzonki wsadzać do gruntu w połowie maja
bezpośrednio do gruntu – maj/czerwiec
Jak siać (stanowisko):
Aksamitki sieje się płytko – w rowkach 0,5-centymetrowych
Kwiaty lubią słońce i glebę żyzną, przepuszczalną, ale akurat aksamitki poradzą sobie w różnych warunkach.
Można stosować nawozy organiczne, jak biohumus, kompost, obornik czy gnojówka z pokrzyw.
Ilość
z opakowanie wysiejesz 40 roślin
Odległość miedzy roślinami i rzędami – 25 cm. Mogą wymagać przerywania.
Te nasiona są droższe od powszechnie dostępnych w marketach. Wyróżnia je jakość i siła kiełkowania, ale również pochodzenie. Każde nasionko pochodzi z uprawy certyfikowanej - nie jest zaprawiane i jest wolne od GMO.
Na opakowaniach nie ma podanej gramatury. Są za to informacje o tym:
Wszystkie nasiona są zamykane próżniowo i pozostając w zamkniętym opakowaniu ich siła kiełkowania (90%) nie maleje przez trzy lata od daty produkcji.
Ogród to kwiaty, choć często o tym zapominamy i nasze ogrody składają się z równo przyciętego trawnika, bukszpanu i iglaków. A tym pszczoły się nie najedzą. My bez pszczół również długo nie pociągniemy, dlatego warto siać kwiaty i wprowadzać do swojego otoczenia kolory – aby uszczęśliwiać pszczoły, ale również ludzi.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.