A+ Wysoki kontrast
4.39

Łąka kwietna w tubie, Słoneczny Blask

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 39,99 zł 39.99
ilość szt.

Opis

Czerwone maki, chabry… kto nie zna tych kwiatów z piosenek z dawnych lat. Niestety, ale wspomnienia z dzieciństwa coraz bardziej bledną, a polnych kwiatów brakuje nie tylko nam, ale również pszczołom. Stąd moda, a w zasadzie konieczność wysiewania łąk.

Przez kilka dziesięcioleci nie myślano o pszczołach i o ich ważnej roli, teraz na szczęście zdrowy rozsądek ludzkości powraca i jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że w przestrzeni publicznej potrzebnych jest więcej kwiatów.

Jeśli kochasz polne kwiaty i masz wolny kawałek terenu, choćby była to malutka grządka, to możesz posiać u siebie łąkę kwietną.

Łąki kwietne można siać na polach, obok domu, na grządce, ale również koło szkół i przedszkoli, w pobliżu dróg i terenów rekreacyjnych. Jeśli interesujesz się tym tematem, to zapewne wiesz, że coraz więcej miast wysiewa łąki zamiast trawników.

Czym różni się łąka od trawnika?

Przede wszystkim, łąk kwietnych nie trzeba podlewać, nawozić, często kosić, ani odchwaszczać. Należy je jedynie podziwiać. Kosimy je raz w roku po to, aby same się wysiały na następny rok. W momencie przekwitnięcia wszystkich roślin, łąkę ścinamy przy samej ziemi, siano zostawiamy na kilka dni, pozwalając nasionom opaść i dopiero po kilku dniach wszystko grabimy. Materiał nasienny zostaje na ziemi, na wiosnę łąka zostanie odtworzona, ale czy będzie wyglądać tak samo? Raczej nie.

Mieszanka kwiatów w tubie oznacza, że nasiona umieszczono w specjalnym pojemniku, który przypomina solniczkę albo pojemnik na przyprawy z sitkiem u góry, co ułatwia sianie łąki. Ale zanim przejdziemy do wysiewu łąk kwietnych, odpowiedzmy sobie na kilka pytań.

 

Jakie są zalety kwietnej łąki?

  • Jest łatwa w utrzymaniu
  • nie wymaga koszenia
  • ma  kwiaty, których nektarem karmią się pszczoły
  • hamuje zanieczyszczenia
  • nie lubią jej krety
  • sprawia, że jesteśmy bliżej natury i naturalnych rozwiązań
  • i co najważniejsze – jest piękna, swojska i przywołuje wspomnienia wakacji na wsi – słońce, wiatr i zapach polnych kwiatów.

 

Kiedy kosimy łąkę?

Jesienią. Gdy kwiaty przekwitną. Ścinamy łąkę i siano zostawiamy na tydzień lub dwa. Dopiero po tym czasie, grabimy i patrzymy, czy na ziemi zostały nasiona. Przykrywamy je lekko ziemią i przez cztery tygodnie dbamy o wilgotność tego miejsca.

 

Jak wysiewamy mieszankę kwiatów w tubie?

Po odpowiednim przygotowaniu podłoża, które uwzględnia usuwanie poprzednich nasadzeń oraz głęboką orkę i spulchnianie ziemi, mieszankę wysiewamy w taki sposób, jakbyśmy solili ziemię. Nasiona nie mogą być zbyt blisko siebie. Łąk nie sieje się tak gęsto jak trawy.

Wysiew

Od marca do czerwca. Opakowanie wystarczy na 30 mkw.

Dopuszczalne jest sianie w okresie później jesieni do zimnej gleby poniżej 10 stopni Celsjusza. Kiełkowanie 8 do 25 dni w temperaturze 15 do 18 stopni Celsjusza.

Opinie o produkcie (0)

Z naszego bloga
zielonepogotowie.blog
Emulpar - naturalnie na szkodniki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium