A+ Wysoki kontrast
3.84983

Łąka kwietna - mieszanka nasion w tubie, Kolorowy Raj

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 39,99 zł 39.99
ilość szt.

Opis

Mieszanka kwiatów w tubie,  Kolorowy raj

Ta nazwa mówi wszystko: Stwórz sobie kolorowy raj… na polu, w ogrodzie, w doniczce… gdzie tylko dusza zapragnie. Stwórz sobie kolorową łąkę. Czerwone maki, chabry… kto nie zna tych kwiatów z piosenek z dawnych lat. Niestety, ale wspomnienia z dzieciństwa coraz bardziej bledną, a polnych kwiatów wciąż nam brakuje. Stąd moda, a w zasadzie konieczność wysiewania łąk.

Przez kilka dziesięcioleci nie myślano o pszczołach i o ich ważnej roli, teraz na szczęście zdrowy rozsądek ludzkości powraca i jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że w przestrzeni publicznej potrzebnych jest więcej kwiatów, niczym nie zanieczyszczonych.

Mieszanka kwiatów w tubie oznacza, że nasiona umieszczono w specjalnym pojemniku, który przypomina solniczkę albo pojemnik na przyprawy z sitkiem u góry, co ułatwia sianie łąki. Ale zanim przejdziemy do wysiewu łąk kwietnych, odpowiedzmy sobie na kilka pytań.

 

Jakie są zalety kwietnej łąki?

  • Jest łatwa w utrzymaniu
  • nie wymaga koszenia
  • ma  kwiaty, których nektarem karmią się pszczoły
  • hamuje zanieczyszczenia
  • nie lubią jej krety
  • sprawia, że jesteśmy bliżej natury i naturalnych rozwiązań
  • i co najważniejsze – jest piękna, swojska i przywołuje wspomnienia wakacji na wsi – słońce, wiatr i zapach polnych kwiatów.

 

Jak wysiewamy mieszankę kwiatów w tubie?

Po odpowiednim przygotowaniu podłoża, które uwzględnia usuwanie poprzednich nasadzeń oraz głęboką orkę i spulchnianie ziemi, mieszankę wysiewamy w taki sposób, jakbyśmy solili ziemię. Nasiona nie mogą być zbyt blisko siebie - łąk nie sieje się tak gęsto jak trawy. 

Podłoże musi być oczyszczone ze wszelkich resztek roślinnych, ziemia dobrze spulchniona. Nie stosujemy żadnych nawozów, bo łąki nie lubią żyznej gleby. Siejemy, następnie lekko grabimy i wałujemy. Cały czas pamiętając, że nasiona nie mogą być zbyt blisko siebie.

 

Wysiew

Od kwietnia do lipca. Opakowanie wystarcza na 30 mkw. Dopuszczalne jest sianie w okresie później jesieni do zimnej gleby poniżej 10 stopni Celsjusza. Kiełkowanie 8 do 25 dni w temperaturze 15 do 18 stopni Celsjusza.

Mieszanka zawiera kwiaty dzikie, dziko rosnące kwiaty ogrodowe oraz ciągle jeszcze popularne kwiaty cięte. Łąka kwitnie w okresie od czerwca do pażdziernika.

Kwiaty osiągają maksymalnie 160 cm.

 

Łąkę możesz zasiać tam, gdzie akurat masz wolne miejsce: w doniczce na tarasie, zamiast żywopłotu, na grządce obok warzywnika, na polu, przy drodze, między rabatami. Łąka przyciągnie dobre owady, a odstraszy szkodniki i krety.

Łąka to również alternatywa dla siania trawników.

Kup łąkę w tubie, a wysiew będzie dużo łatwiejszy.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

3 maja 2020

Dzień dobry, ile jest nasion w takiej tubie? Nie mogę znaleźć tej informacji. Dziękuję i pozdrawiam

3 maja 2020

Opakowanie jest na 30 metrów kwadratowych

Z naszego bloga
zielonepogotowie.blog
Emulpar - naturalnie na szkodniki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium