Prace ogrodowe na jesień
Jesień w ogrodzie to czas przygotowywania roślin, gleby i całej przestrzeni ogrodowej na nadchodzącą zimę. Oto kilka kluczowych prac ogrodowych, które amatorzy powinni wykonać jesienią.
Krokusy lubią stanowiska słoneczne lub lekko zacienione; glebę próchniczną, przepuszczalną i dostatecznie wilgotną. Można uzyskać takie podłoże stosując nawozy organiczne, torf odkwaszony albo glinkę.
Wrzesień do listopada to czas sadzenia krokusów. Najlepiej sadzić je w grupach, wtedy tworzą dywan kwiatowy.
W trakcie wzrostu warto dokarmiać krokusy nawozem wieloskładnikowym - wystarczy, jeśli zrobisz to 2-3 razy w okresie intensywnego wzrostu.
Cebulki warto zaprawić mączką bazaltową albo popiołem drzewnym.
Jak sadzić krokusy?
Najładniej wyglądają w grupach po kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt sztuk. Rosnąc na tym samym miejscu kilka lat tworzą gęste kępy. Sadzi się je pod drzewami i krzewami, na brzegach rabat oraz w ogrodach skalnych. Krokusy można uprawiać również w pojemnikach i skrzyniach.
Co dwa, trzy lata, pod koniec czerwca, gdy wszystkie liście uschną - wtedy wiadomo, że składniki odżywcze znalazły się w cebulkach.
Po wykopaniu przesusz je w temperaturze 20–25°C, następnie oczyść i oddziel bulwy przybyszowe. Do momentu sadzenia oczyszczone bulwy przechowuj w przewiewnym miejscu.
Cebule wykopywane (i jeśli to konieczne, to również dzielone) i sadzone ponownie jesienią lepiej kwitną i są zdrowsze.
W skrócie:
termin sadzenia: wrzesień-listopad
głębokość sadzenia: 10-15 cm
rozstaw sadzenia: 8-9 cm
termin kwitnienia: marzec-kwiecień
wysokość: 8-10 cm
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.