Jaki nawóz do róż w marcu i w całym sezonie?
Nawożenie róż najlepiej zacząć po pierwszym wiosennym cięciu - na przełomie marca i kwietnia - najlepiej sięgnąć po nawóz przeznaczony dla róż, ale nie warto z nawożeniem mineralnym przesadzać.
Darmowa dostawa przy zakupach za minimum 150 złotych
Korzonek D to preparat wspomagający ukorzenianie sadzonek
Korzonek D to ukorzeniacz do sadzonek zdrewniałych roślin ozdobnych. Rozbierzmy to na czynniki pierwsze.
Ukorzeniacz spełnia funkcje ochronne i odżywcze. To, co znajduje się w ukorzeniaczu służy dokarmianiu sadzonek, a tym samym poprawia ich wzrost.
Sadzonka to część rośliny oddzielona od matecznika, która wsadzona do ziemi, w odpowiednich warunkach, jest w stanie odbudować brakujące części.
Zdrewniałe sadzonki to dokładnie pędy pobrane z krzewów i drzew roślin zrzucających liście na zimę. Muszą to być rośliny mrozoodporne i zdolne do regeneracji.Pędy czyli gałązki. Niektórzy na sadzonki mówią patyki.
Jak to zrobić?
Pęd jednoroczny tniemy na kawałki 15-centymetrowe, na których znajdują się dwie pary dobrze rozwiniętych pąków, moczymy te kawałki w ukorzeniaczu i wsadzamy do piasku wymieszanego z torfem. Pamiętajmy o regularnym podlewaniu. Sadzonki przechowujemy do wiosny w piwnicy lub w innym chłodnym pomieszczeniu. Optymalna temperatura podczas przechowywania to 0-4 stopnie C. Można je również dołować w ziemi, na głębokości około pół metra, gdzie nie dociera mróz.
Kiedy pobrać sadzonki? Gdy rośliny są w spoczynku. Czyli od stycznia do marca, ale gdy nie ma mrozów. Pędy roślin wrażliwych na mróz ścina się jesienią przed nadejściem mrozów.
Korzonek D zawiera podstawowe mikroskładniki pokarmowe, kofaktory ukorzeniania oraz specyficzną formę cynku, który działa jako aktywator procesu ukorzenienia, a także witaminę C.
Co rozmnaża się przez sadzonki zdrewniałe?
katalpa, morwa, platan, topola, wierzba
budleja Dawida, dereń, forsycja, hortensja bukietowa i hortensja krzewiasta, jaśminowiec wonny, kalina, karagana syberyjska, krzewuszka, liguster, pęcherznica kalinolistna, pięciornik, porzeczka krwista, porzeczka biała, czerwona i czarna, śnieguliczka biała, tamaryszek, tawuła, złotlin, żylistek
rdest Auberta, wiciokrzew, winobluszcz, winorośl
Sposób użycia
Zanurzyć w proszku ukorzeniane sadzonki na głębokości ok. 0,5 cm. Gdy z miejsce cięcia nie wydziela się sok, sadzonki lekko zwilż wodą. Następnie umieść sadzonki w podłożu, we wcześniej wykopanym dołku, unikają starcia nawozu z sadzonki.
Skład nawozu
tlenek potasu, mangan, cynk, węgiel organiczny
sole potasowe kwasów humusowych
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.