Prace ogrodowe na jesień
Jesień w ogrodzie to czas przygotowywania roślin, gleby i całej przestrzeni ogrodowej na nadchodzącą zimę. Oto kilka kluczowych prac ogrodowych, które amatorzy powinni wykonać jesienią.
Gdy wiosenne rośliny cebulowe już przekwitły, a kwiaty jednoroczne jeszcze nie zakwitły, to wtedy na scenę wchodzi dumny czosnek ozdobny i prezentuje swoje cudne kwiaty.
On nie tylko jest piękny… czosnek ozdobny odstrasza również nornice i szczury.
Chcesz mieć kwiaty przez cały sezon? Sadź tulipany, czosnek i łąki kwietne, a do tego róże, hortensje i różaneczniki i świat będzie piękny.
Czosnki wymagają stanowisk w pełni słonecznych.
Najlepiej rosną na glebie przepuszczalnej i próchnicznej, głęboko uprawionej i dostatecznie wilgotnej. Można cebulki zaprawić mączką bazaltową.
Cebule posadź jesienią, najlepiej w październiku na głębokość równą trzykrotnej wysokości cebuli. Warto zabezpieczyć je mączką bazaltową.
Czosnki ozdobne wymagają podlewania w okresach wiosennej suszy i systematycznego odchwaszczania.
W czasie intensywnego wzrostu dokarm je 2-3 razy nawozem wieloskładnikowym.
Po kwitnieniu obcinaj im kwiatostany, aby nie zawiązały się nasiona – wtedy roślina będzie wkładać całą energię na dokarmienie cebuli, aby kwitła jeszcze lepiej w roku następnym (w domyśle wydała więcej nasion).
Czosnki uprawia się w tym samym miejscu przez 2-3 lata. Po tym czasie cebule wykopuje się po zaschnięciu i umieszcza w pomieszczeniu przewiewnym, gdzie panuje około 18 stopni Celsjusza.
termin sadzenia: wrzesień-październik
głębokość sadzenia: 10-15 cm
rozstaw sadzenia: 25 cm
termin kwitnienia: maj-czerwiec
wysokość: 100-150 cm
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.