A+ Wysoki kontrast
3.38552

Biohumus 5 l ekologiczny nawóz z hodowli dżdżownic kalifornijskich

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 33,36 zł 33.36
ilość szt.
Producent: TARGET
Kod produktu: 101392

Opis

Zanim posiejesz czy posadzisz coś na swojej działce, musisz zastosować nawożenie. Jeśli nie wiesz, co wybrać, to zdecyduj się na nawóz, który rzeczywiście wzmocni rośliny, sprawi, że będą bardziej odporne.

W efekcie otrzymasz lepsze warzywa i owoce, będziesz mieć mniej problemów ze szkodnikami, kwiaty będą piękniej kwitły, drzewa lepiej owocowały, krzewy lepiej się rozkrzewiały.

Biohumusem możesz nawozić rośliny przez cały sezon. Szczególnie warzywa. Nie można go przedawkować, zawsze porządnie uzupełni braki substancji odżywczych.

 

Stosując go razem z nawozem mineralnym, na przykład, mączką bazaltową, wzmocnisz efekt. Nawozy organiczne sprawiają, że mineralne są lepiej przyswajalne.

Biohumus Max pobudza życie biologiczne podłoża. Sprawia, że minerały i substancje pokarmowe są lepiej przyswajalne i dłużej utrzymują się w glebie.

Biohumus sprawdzi się na wszystkich rodzajach gleb. Jest produkowany z hodowli dżdżownic kalifornijskich. 

 

Zastosowanie

Biohumus Max stosuje się do wszystkich roślin, gdyż jest to nawóz organiczny, a taką materię lubią wszystkie rośliny.

Sposób użycia

Preparat rozcieńcz w wodzie w ilości zależnej od potrzeb, a następnie podlej rośliny. 

Zalecana dawka

Zastosowanie oraz dawkowanie preparatu zależy od rośliny - znajduje się w tabeli pod opisem produktu.

 

 

Skład:

Zawartość azotu całkowitego (N), co najmniej 0,03% (m/m); zawartość fosforu w przeliczeniu na P 2 0 5, co najmniej 0,03% (m/m); zawartość potasu w przeliczeniu na K 2 0, co najmniej 0,04% (m/m); postać ciekła, w formie zawiesiny.

Objętość netto - 5 litrów. 

 

Wybrane zastosowanie Dawka/stężenie
 warzywa

stosuje się rozcieńczenie 1:10 i większe nawet 1:1 - zależnie od stanu gleby czy podłoża i potrzeb roślin; HUMVIT - EKO UNIWERSALNY rozcieńczyć w wodzie w ilości w zależności od potrzeb i podlewać po siewie, 2 tygodnie po pikowaniu i każdej przerywce oraz na początku wzrostu głównego plonu.

doniczkowe i balkonowe

rośliny doniczkowe i balkonowe podlewać bez rozcieńczania wokół roślin roztworem w ilości 80-150 ml na roślinę, w zależności od jej wielkości, rodzaju i wieku. Późniejsze podlewanie rośliny wodą pozwoli rozprowadzić składniki w głąb podłoża, bliżej korzenia dając spodziewany efekt. Podlewanie można powtórzyć zależnie od kondycji rośliny i stanu gleby, 4 - 5 razy w sezonie, nie częściej jednak jak raz na dwa tygodnie. Podlewać wodą niezależnie według dotychczasowych potrzeb rośliny.

 rabatowe

stosuje się rozcieńczenie 1:10 i mniejsze nawet do 1:1 - zależnie od stanu roślin; HUMVIT - EKO UNIWERSALNY rozcieńczyć w wodzie w ilości w zależności od potrzeb, podlewać po ruszeniu wegetacji lub po posadzeniu roślin oraz co 7-10 dni w czasie kwitnienia.

 drzewa i krzewy

stosuje się rozcieńczenie 1:10 i mniejsze nawet do 1:1 - zależnie od stanu roślin; HUMVIT - EKO UNIWERSALNY rozcieńczyć w wodzie w ilości w zależności od potrzeb i podlewać co najmniej 2 razy w roku rozprowadzając roztwór pod koroną drzew i krzewów, intensywniej podlewać w okresie wzmożonej aktywności szkodników, drobnoustrojów i grzybów chorobotwórczych.

 trawniki

stosuje się rozcieńczenie 1:10 i mniejsze nawet do 1:1 - zależnie od stanu roślin; HUMVIT - EKO UNIWERSALNY rozcieńczyć w wodzie w ilości w zależności od potrzeb i rozprowadzać równomiernie na powierzchni trawnika, zabieg wykonywać co najmniej 2 razy w roku.

 

 

Opinie o produkcie (0)

Z naszego bloga
zielonepogotowie.blog
Obornik obornikowi nierówny
Nawozy jesienne
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl