Prace ogrodowe na jesień
Jesień w ogrodzie to czas przygotowywania roślin, gleby i całej przestrzeni ogrodowej na nadchodzącą zimę. Oto kilka kluczowych prac ogrodowych, które amatorzy powinni wykonać jesienią.
Kalendarze ogrodnicze - wszystkie terminy pod ręką
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Kalendarz siewu warzyw i kwiatów
Dowiesz się z niego:
Z kalendarza dowiesz się również, jak zabezpieczać nasiona. Jakie są sposoby rozmnażania roślin, i dlaczego lepsze są plony z kupnych nasion niż z tych zebranych na polu.
Kalendarz zawiera terminy siewu wszystkich najpopularniejszych roślin w Polsce.
Mając go przy sobie w styczniu będziesz w stanie zaplanować cały plan upraw. Żeby było jeszcze piękniej i sprawniej, możesz wszystko rozrysować w Zeszycie Ogrodnika, czyli w naszym planerze dla ogrodników amatorów.
Razem z kalendarzem siewu, powinnaś/powinieneś mieć pod ręką kalendarz cięcia – z terminami cięcia drzew i krzewów.
Kalendarz cięcia drzew i krzewów to kilka tabel wypełnionych nazwami drzew i krzewów, rodzajami cięcia i terminami, kiedy i jakie cięcia wykonać.
Kalendarz cięcia pomoże Ci zaplanować przycinanie roślin i sprawi, że nie pomylisz się i na przykład nie obetniesz krzewu tuż przed kwitnieniem.
Wszystkie rośliny trzeba ciąć, ale każdą inaczej i w innym tempie.
W kalendarzu znajdują się również porady dotyczące cięcia i przycinania drzew owocowych, drzew iglastych, drzew liściastych, krzewów ozdobnych.
Zaraz po cięciu i pierwszych wysiewach przychodzi czas na szczepienie drzew i krzewów.
Kalendarz szczepień i rozmnażania roślin pomoże Ci ustalić, jakie są metody szczepienia drzew, kiedy je się stosuje, co można zaszczepić na ałyczy, a co na pigwie.
Terminy i metody szczepień drzew i krzewów. Właśnie to znajdziesz w kalendarzu szczepień i rozmnażania roślin Zielonego Pogotowia.
W połowie marca sięgniesz po nasz kolejny kalendarz – kalendarz nawożenia roślin. Bardzo ważna pozycja w pracy ogrodnika amatora.
Źle dokarmione rośliny i gleba, nie przeżyją albo będą bardzo słabe.
Dlatego, dowiedz się:
Aby prawidłowo posadzić roślinę i nie przesadzić jej w złym terminie, mamy dla Ciebie kolejny kalendarz, bo w ogrodzie bez przestrzegania terminów, to czasami się nie da.
Kalendarz sadzenia i przesadzania roślin.
Jak sadzić okazy z doniczek, a jak z gołą bryłą korzeniową?
Właśnie ten kalendarz sadzenia i przesadzania w ogrodzie odpowiada na najbardziej skomplikowane pytania o sadzenie i przesadzanie: drzew owocowych, drzew liściastych i iglaków.
W kalendarzu znajdują się też porady, jak prawidłowo posadzić krzew czy drzewko.
Jak i kiedy posadzić:
cedr, choinę, cisa, cyprysika, daglezję, jałowce, jodłę, metasekwoje, miłorząb, modrzew, sekwoje, sosnę, sośnicę, żywotnik, agrest, aronię, borówkę, brzoskwinię, czereśnię, gruszę, jabłoń, jeżynę, leszczynę, maliny, morelę, orzecha, porzeczkę, śliwę, truskawki, wiśnię i ponad setkę innych roślin.
Zielone Pogotowie wydało do tej pory: